Pkt.19 Likwidacja podatku dochodowego od osób fizycznych

Likwidacja podatku dochodowego od osób fizycznych.

 
19. Likwidacja podatku dochodowego od osób fizycznych , 95% przychodu tego podatku pochodzi z pierwszego progu podatkowego to znaczy od najbiedniejszych .

Dlaczego chcemy zlikwidować podatek dochodowy od osób fizycznych ? i gdzie znajdziemy pieniądze?

Uważamy, ze należy  zmniejszać opodatkowanie pracy które w naszym kraju jest przyczyna wielu nękających nas problemów jak: bezrobocie , niż demograficzny, masowa emigracja,  ubóstwo, itd. Podatek dochodowy płacą w Polsce przede wszystkim najbiedniejsi i to jest nie do zaakceptowania.  Około 95% dochodów z tego podatku pochodzi z pierwszej grupy podatkowej to znaczy od najbiedniejszych Polaków. Kwota  wolna od podatku jest u nas najniższa na świecie, celowo opodatkowano biednych ponieważ jest ich najwięcej. Porównaliśmy ile zapłaci rodzina z trójka dzieci w Polsce i we Francji zarabiająca rocznie  30 tys. Euros ( okolo 125.000 zł) We Francji podatek do zapłacenia wyniesie  0 euros! a w Polsce 27.470 zł. Nie dziwmy się teraz dlaczego Polska wymiera  na naszych oczach, nie szukajmy przyczyny dlaczego miliony Polaków  masowo opuszczają swoja Ojczyznę. Dlaczego renciści i emeryci szukają jedzenia po śmietnikach nawet, od najniższej renty czy emerytury płaci się podatek przecież ci ludzie za 637  lub 831 złote miesięcznie  nie są w stanie przeżyć. Jeżeli ktoś zarabia najniższa pensje krajowa tj. 1240 zł. tez  musi płacić podatek!, nawet jak ma na utrzymaniu  niepracującą zonę i gromadkę dzieci. Pazerne państwo   zabiera tym biednym niedożywionym polskim dziecia chleb od ust, tego my tolerować  na pewno nie będziemy.

Co zyskamy poza wprowadzeniem sprawiedliwości społecznej? Po pierwsze dziesiątki miliardów  złotych pozostaną w kieszeniach Polaków. Pieniądze te ludzie nie schowają pod materac tylko wydadzą na potrzeby życia codziennego jak żywność, lekarstwa, ubrania, itd. Nastąpi wzrost gospodarczy i wzrosną wpływy do budżetu państwa, zmniejszy się bezrobocie. Samo państwo na tym tez  zaoszczędzi, 80% pracowników Urzędów Skarbowych zajmuje się rozliczaniem i kontrola podatku dochodowego od osób fizycznych, to jest koszt 2 mld.  złotych. Proszę nie zapominać ze jesteśmy dopiero  na 127 miejscu na świecie pod względem jakości prawa podatkowego „Paying Taxes 2012” przygotowany przez Bank Światowy. Praca nad wypełnianiem PIT-uw Polacy poświęcają  rocznie czas  równy 16 tys. Etatów. Jeżeli zlikwidujemy ten podatek to w kieszeniach Polaków zostanie 40 mln zl. z tytułu wysyłki  formularzy PIT poczta.

Ale największe korzyści dopiero będą następować, Polska stanie się rajem podatkowym! Zaczyna u nas osiedlać się  bogaci mieszkańcy  z innych państw . Będą w naszym kraju wydawali swoje pieniądze, my również na tym zaczniemy zyskać . Proszę pamiętać ze bogactwo jednych tworzy dobrobyt drugich.

Pozostało nam tylko znalesc odpowiedz skąd weźmiemy  brakujące pieniądze?

Otóż po pierwsze nie likwidujemy całego podatku dochodowego od osób fizycznych, pozostaje nadal podatek od dochodów kapitałowych i działalności gospodarczej. A po drugie oszczędności z tytułu  likwidacji setek tysięcy etatów urzędniczych pkt.3, oraz zniesienie wszelkich przywilejów  kastowych pkt.18, kilkakrotnie przekroczy wartość zlikwidowanego PIT-u.          
 
 
 
Copyright ©2016 Odzyskamy Polskę, All Rights Reserved.